2022-08-05 godz. 10:00 licytacja nieruchomości położonej w Ustroniu ul. Cieszyńska 24

Sygnatura akt Km 334/16
w odpowiedzi należy podać sygnaturę Km 334/16

 

 

O B W I E S Z C Z E N I E

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Cieszynie Jacek Pinocy zawiadamia na podstawie art. 953 kpc w związku z art. 955 kpc, że w dniu 05.08.2022 r. o godz. 10:00 w Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Cieszynie sala 62 odbędzie się

 

P I E R W S Z A    L I C Y T A C J A

 

Nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem mieszkalnym wolnostojącym o konstrukcji murowanej położonej w miejscowości USTROŃ, przy Cieszyńskiej 24. Nieruchomość posiada założoną Księgę Wieczystą nr BB1C/00018407/0 w Sądzie Rejonowym w CIESZYNIE. Właścicielem tej nieruchomości jest:
Kajzar Grzegorz – udział 2/3 części
Kubica Jarosław – udział 1/2 części – nabycie udziału nastąpiło po zajęciu nieruchomości.
Postępowanie egzekucyjne toczy się przeciwko Grzegorzowi Kajzar.
Nieruchomość położona jest na terenie gdzie nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Ustroń nieruchomość położona jest na terenie oznaczonym symbolem: AG obszary aktywności gospodarczych.
Opis nieruchomości gruntowej
Działka gruntu o numerze ewidencyjnym 761/6 obrębu 0004 Ustroń posiada powierzchnię 5285 m².
Z danych ewidencji gruntów wynika, iż nieruchomość gruntowa składa się z następujących użytków:
-tereny mieszkaniowe – B – pow 0,1878
-grunty orne – RIVa – pow. 0,2760
– grunty orne- RIVb – pow 0,0410
– sady – S-RIVa – pow. 0,0237
Większość powierzchni działki została zasypana materiałem skalnym i utwardzona.
Nieruchomość posiada regularny kształt, zbliżony do prostokąta. Ukształtowanie terenu ze spadkiem w kierunku wschodnim. Działka od strony północnej graniczy z parcelą częściowo zabudowaną, od strony zachodniej z drogą wojewódzką 941, od strony południowej z działką niezabudowaną a od strony wschodniej z drogą dojazdową należącą do osób fizycznych.
Na działce posadowiony jest wolnostojący budynek mieszkalny oraz wolnostojący budynek gospodarczy o powierzchni zabudowy 48m2 wybudowany w 1978 roku. Teren działki porośnięty, utwardzony – przygotowany pod inwestycję.
Działka nie posiada prawnie uregulowanego dostępu do drogi publicznej. Dojazd do działki odbywa się od strony wschodniej, drogą utwardzoną asfaltem należącą do osób fizycznych, jednak w informacji uzyskanych ze Starostwa Powiatowego Dłużnik nie jest
współwłaścicielem tej działki drogowej. Od strony zachodniej nieruchomość leży przy drodze wojewódzkiej Z drogi wojewódzkiej wykonano zjazd dla części inwestycyjnej. Uzbrojenie przedmiotowej nieruchomości: nieruchomość jest uzbrojona w wodę, energię elektryczną, kanalizację-miejska, jest przyłącze gazu, natomiast instalacja nie działa w budynku, kuchenka gazowa jest na butlę, centralne ogrzewanie na paliwo stałe. Budynek stanowiący dom jednorodzinny, wolnostojący, podpiwniczony, parterowy z poddaszem użytkowym. Budynek wybudowany został w 1976 roku w technologii tradycyjnej murowanej. W budynku widoczne ślady zawilgoceń, popękań oraz zagrzybienia powstałego głównie z powodu złego stanu technicznego dachu. Stan techniczny budynku określa się jako zły do remontu kapitalnego.
Budynek gospodarczy, murowany w złym stanie technicznym o powierzchni zabudowy 48m2, z roku budowy 1978.
Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 163,51 m2

 

Nieruchomość oszacowana jest na kwotę: 340 000,00 zł. Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi: trzy czwarte wartości oszacowania tj. kwotę: 255.000,00 zł.

 

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10 % ceny oszacowania nieruchomości tj. 34 000,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym termin licytacji w gotówce w kasie kancelarii lub na rachunek bankowy komornika: 17 1600 1462 1845 1298 9000 0001 Bank BGŻ BNP Paribas SA z adnotacją przeznaczenia wpłaty – za skuteczne złożenie wymaganej rękojmi traktuje się wyłącznie uznanie w/w kwotą wskazanego powyżej rachunku bankowego, bądź w postaci książeczki oszczędnościowej Banków upoważnionych według prawa bankowego do jej wystawienia, zaopatrzonej w upoważnienie właściciela do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia Sądu.
Nieruchomość tą można oglądać w ciągu dwóch tygodni poprzedzających dzień licytacji po uprzednim uzgodnieniu terminu z komornikiem . Operat szacunkowy tej nieruchomości wraz z aktami sprawy znajdują się do wglądu w biurze komornika.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przysądzenia na własność na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeśli osoby te przed rozpoczęciem licytacji nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji tej nieruchomości lub innych przedmiotów razem z nią zajętych.
Użytkowanie, służebności i praw dożywotnika, jeśli nie są ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji nie będą uwzględniane w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzaniu własności.
Nie składa rękojmi osoba, której przysługuje ujawnione w opisie i oszacowaniu prawo, jeżeli jego wartość nie jest niższa od wysokości rękojmi i jeżeli do tej wysokości znajduje ono pokrycie w cenie wywołania wraz z prawami stwierdzonymi w opisie i oszacowaniu, korzystającymi z pierwszeństwa przed jej prawem. Jeżeli wartość prawa jest niższa od wysokości rękojmi albo też prawo znajduje tylko częściowe pokrycie w cenie wywołania, wysokość rękojmi obniża się w pierwszym wypadku do różnicy między pełną rękojmią a wartością prawa, w drugim zaś wypadku do części wartości prawa niepokrytej w cenie wywołania.
W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły. § 2. Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.

 

 

Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Cieszynie

Jacek Pinocy

 

Pouczenie: Na czynności komornika przysługuje skarga do sądu rejonowego, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej. Dotyczy to także zaniechania przez komornika Skarga nie przysługuje na zarządzenie komornika o wezwaniu do usunięcia braków pisma, na zawiadomienie o terminie czynności oraz na uiszczenie przez komornika podatku od towarów i usług. Skargę może złożyć strona lub inna osoba, której prawa zostały przez czynności lub zaniechanie komornika naruszone bądź zagrożone. Skarga na czynność komornika powinna czynić zadość wymaganiom pisma procesowego oraz określać zaskarżoną czynność lub czynność, której zaniechano, jak również wniosek o zmianę, uchylenie lub dokonanie czynności wraz z uzasadnieniem. Skarga może być wniesiona na urzędowym formularzu. Skargę wnosi się w terminie tygodniowym od dnia dokonania czynności, gdy strona lub osoba, której prawo zostało przez czynność komornika naruszone bądź zagrożone, była przy czynności obecna lub była o jej terminie zawiadomiona; w innych przypadkach – od dnia zawiadomienia o dokonaniu czynności strony lub osoby, której prawo zostało przez czynność komornika naruszone bądź zagrożone, a w braku zawiadomienia – od dnia powzięcia wiadomości przez skarżącego o dokonanej czynności. Skargę na zaniechanie przez komornika dokonania czynności wnosi się w terminie tygodniowym od dnia, w którym skarżący dowiedział się, że czynność miała być dokonana. Skargę wnosi się do komornika, który dokonał zaskarżonej czynności lub zaniechał jej dokonania.

Liczba wyświetleń : 1106